Mateřská škola

Mateřská škola sídlí ve zvýšeném patře budovy Obecního úřadu. Má 2 místnosti přizpůsobené pro hru a spánek dětí. Je vybavena novým nábytkem a množstvím didaktických pomůcek. Součástí prostoru je školní zahrada s pískovištěm a herními prvky.

Mateřská škola pracuje podle školního vzdělávacího programu (ŠVP) "Barevné rybičky". Hlavní cíle jsou rozděleny do třech oblastí: 1. Rozvíjení dítěte a jeho schopnosti učení. 2. Osvojení si základů hodnot, na nichž je založena naše společnost. 3. Získání osobní samostatnosti a schopnosti projevovat se jako samostatná osobnost působící na své okolí. Dále koncepce MŠ vychází z místních zvyků a tradic a inspiruje se z programů "Začít spolu" a z "Barevných kamínků".

Díky našim sponzorům je naše školka vybavená kvalitními a moderními výukovými pomůckami, které odpovídají věkovému složení dětí.

Školní jídelna se nachází ve stejné části budovy jako MŠ. Jídelna zajišťuje svačinky pro děti z MŠ a obědy pro děti, žáky a zaměstnance MŠ aZŠ.

Pedagogický sbor v letošním školním roce 2018/2019 tvoří učitelky:

Miloslava Thonová a Bc. Kristýna Stejskalová

Adresa: Základní škola a Mateřská škola Zubčice,