Je možné, aby si rodič dítěte přinesl pro testování svého dítěte/žáka některý z testů schválených Ministerstvem zdravotnictví. Je však důležité, aby samotný test proběhl přímo ve škole. Není možné, aby test dělali rodiče dětem doma.


Vážený pane vedoucí,

ano, je možné, aby si rodič dítěte přinesl pro testování svého dítěte/žáka některý z testů schválených Ministerstvem zdravotnictví, zveřejněných na https://www.mzcr.cz/seznam-antigennich-testu-pro-ktere-vydalo-mz-vyjimku/ Je však důležité, aby samotný test proběhl přímo ve škole. Není možné, aby test dělaly rodiče dětem doma.

Další podrobnosti k návratu dětí do škol a k testování naleznete na https://koronavirus.edu.cz/odkazy - sekce Metodiky, manuály a doporučení.

S pozdravem

Mgr. Miluše Málková
ministerský rada
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
3

Zobrazit komentáře

  1. A opravdu dle návodu 2,5 cm hluboko? To není na kraj nosíka, viz foto v odkazu.
    Ty testy jsou už tak dle vědců málo citlivé a když se odebere ještě špatně vzorek, tak je to vlastně úplně k ničemu...takže proč? Už chápete, že pro skutečnou kontrolu epidemie to nemůže být?
    A tohle už je na poškození sliznice. To nemůže dělat samo dítě ani učitel ani rodič.

    https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10215774250149845&id=1851741221

    https://www.google.com/amp/s/www.seznamzpravy.cz/clanek/dalsi-studie-antigennich-testu-ty-do-skol-dopadly-nejhure-149611%3famp=1

    OdpovědětSmazat
  2. Je to k ničemu, to si mohu hodit korunou - pozitivní/negativní.

    OdpovědětSmazat
  3. Zajimalo by me kde je to ofiko povoleni napsane na MŠMT

    OdpovědětSmazat

Když potřebujete vyhledat nějakou informaci z resortu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na webu, musíte si nejprve vybrat správný web. Hlavních informačních webů je nyní už pět, dva jsou na doméně msmt.cz a tři na doméně edu.cz. Celkem používají čtyři různé redakční systémy. Zřejmě nejstarší je web msmt.cz, který má vročení 2013 a běží na systému Marwel od QCM, s.r.o., dva nejnovější z letoška běží ve spolupráci s NPI ČR na systému Solidpixels od Breezy s.r.o..

Ministerstvo školství v posledních dnech zaznamenalo několik aktivit, které mají za cíl zpochybnit návrat do škol za podmínek testování či povinnosti dodržovat režimová opatření.

V reakci na dezinformace týkající se povinného testování žáků a nošení ochranných prostředků dýchacích cest ve školách zveřejňuje MŠMT právní stanovisko k testování a režimovým opatřením ve školách.

Městská část Praha 9 nesouhlasí s metodou povinného testování žáků na COVID-19, kterou nařídilo Ministerstvo zdravotnictví ČR. „Zvolíme mnohem šetrnější a účinnější způsob. Děti by díky němu navíc nemusely ve třídách vůbec rotovat,“ říká starosta Městské části Praha 9 Tomáš Portlík.

V nedávné studii publikované v časopise JAMA Network Open, zkoumal tým vědců a pediatrů z Říma důsledky nošení chirurgické roušky na dýchání dětí. Do studie bylo zařazeno 47 zdravých dětí ve věku 4 měsíce až 12 let. Dětem byla během experimentu (30 min bez roušky a následně 30 min s rouškou) průběžně monitorována saturace kyslíku, parciální tlak CO2 ve vydechovaném vzduchu, pulsní a dechová frekvence a perfuzní index. Nošení roušek nevedlo u dětí ke zhoršené funkci dýchání v žádném z měřených parametrů. Zároveň se u dětí neprojevily žádné známky dechové tísně.

Nedostatek stojánků v sadách antigenních testů řeší školy různě, podívejte se na "modely" publikované na sociálních sítích! Posílejte nám další fotografie, z nápadů vybereme tři nejzajímavější, které oceníme věcnými cenami!
4

Testy, které jsme dostali do školy, vůbec nejsou určené pro samotestování. Při jejich použití má mít testující osoba na sobě ochranný oblek, kromě jiného. Vytvořila jsem proto pro rodiče informovaný souhlas a nabídla jim i možnost přinesení vlastního testu s darovací smlouvou.
3

Děti z prvního stupně základních škol a předškoláci se od pondělí vracejí k prezenční výuce. Jak bude znovuotevření škol vypadat? A jakým důsledkům děti po téměř roce domácí výuky čelí? Lenka Kabrhelová mluví s Lucií Korcovou z domácí redakce Českého rozhlasu.
3

Na webu koronavirus.edu.cz byly odkazy aktualizovány v celém rozsahu.

S testováním ve školách souvisí i nutná administrativa. Školy musí evidovat, kterých dětí a zaměstnanců se testování týká, kdo je v ochranné lhůtě, protože prodělal v uplynulých 90 dnech COVID-19 a kdy mu tato lhůta vyprší. Je třeba zaznamenávat výsledky testů, aby je školy mohly předat do centrálního systému. V případě výskytu pozitivního testu bude třeba určit osoby, které přišly s dotyčným do styku a pro hygienu připravit seznam kontaktů.
Server pro pedagogy a jinou zvířenu
Server pro pedagogy a jinou zvířenu
Oblíbené příspěvky
Oblíbené příspěvky
Přihlásit se k odběru
Přihlásit se k odběru
Archiv blogu
Archiv blogu
Přečtěte si
Přečtěte si
Štítky
Štítky
Načítání
Motiv Dynamická zobrazení. Používá technologii služby Blogger.