ZŠ a MŠ Zubčice
Zubčice

Prohlédněte si naši školu https://www.youtube.com/watch?v=2VIpudsbv0Y

Jsme vesnická škola s velkými plány a moderním přístupem
„Každý člověk je originál, a proto klademe důraz na individuální přístup
ke každému našemu žáčkovi.“

Naše škola se nachází v malebné obci Zubčice, nedaleko od Velešína, Českého Krumlova a Kaplice, v budově, ve které bývala škola už od konce 19. století.

Prostředí školy je skoro rodinné, protože školu navštěvuje v průměru kolem 30ti žáků. Je pouze s prvním stupněm, dvojtřídní, se dvěma učitelkami, asistentkou pedagoga, ředitelkou, vychovatelkou školní družiny, jídelnou a malou tělocvičnou v jiné budově obce. Snažíme se vzdělávat pomocí moderních vyučovacích metod, žákům zpřístupňujeme zajímavé učební pomůcky (prvky činnostního učení, Učení s nápadem,  Zábavné učení, dostupné počítačové stanice, přístup k internetu, interaktivní tabule, mikroskopy, kostra ve skutečné velikosti přesně podle originálu).                                                                                                                                                                                    Naši žáci nemusejí pořizovat výtvarné pomůcky a neplatí za pracovní sešity. Výtvarné pomůcky, sešity a pracovní sesity k učebnicím pořizuje škola.

Učit se začínáme od 8:00 hodin, ale školu otvíráme už v 7:00 hodin a pokud by bylo potřeba, jsme ochotni se domluvit individuálně o dřívějším dohledu v naší škole nad dětmi, které by přišly       před sedmou hodinou.

Až naší škole přijíždí brzy ráno autobus z Českého Krumlova a o něco pozdější autobus z Českého Krumlova staví na rozcestí - hlavní silnici směrem na Kaplici. Pro děti, které by zde vystoupily, nebo přijely autobusem od Kaplice, můžeme zajistit doprovod do školy.                                                        Po vyučování jede autobus do Českého Krumlova přímo od školy v jednu hodinu a ve tři hodiny odpoledne. Na autobus směrem na Kaplici by doprovod dovedl děti na rozcestí.

O přestávce k odpočinku, ale i v některých vyučovacích hodinách využíváme prostor přilehlé školní zahrady.

Vybíráme pro žáky vhodné a atraktivní výukové programy, nejen do školy, žáci jezdí např. i do městské knihovny v Českém Krumlově a do Krumlovských klášterů.

Vyučujeme anglický jazyk od 1. ročníku. V říjnu 2021 zase pojedeme poznávat přírodu do SEV ve Stožci. Do matematiky vkládáme prvky výuky podle prof. RNDr. Milana Hejného, CSc. V českém jazyce se věnujeme rozvoji čtenářské gramotnosti ve čtenářských dílnách. Zařazujeme do výuky metody kritického myšlení. V prvouce, přírodovědě a vlastivědě se paní učitelky věnují badatelsky zaměřené výuce a snažíme se ji využívat i v ostatních předmětech, chodíme kreslit do přírody. Pokud to počasí dovolí probíhá výuka prvouky, přírodovědy, částečně i jiných předmětů a některých projektů na louce nebo v lese.

Kromě téměř rodinného rázu školy a maximálním individuálním přístupem k žákovi se pyšníme i vynikající pitnou vodou, kterou naši obec zásobuje nedaleké prameniště.

Máme velkou podporu obce a díky našim sponzorům mohou mít žáci některé nákladné výukové programy nebo výlet zlevněné, nebo úplně zdarma.

Nabízíme kroužky: klub zábavné logiky a deskových her, výuka katolického náboženství

Funguje zde pobočka ZUŠ Trhové Sviny, která nabízí hru na kytaru, klavír, zobcovou flétnu, sborový a sólový zpěv.

Přijeďte se do naší školy podívat, nemusí to být jen na den otevřených dveří, ale třeba na Adventní pletení věnců, lampionový průvod na sv. Martina a Velikonoční jarmárek.

Adresa: Základní škola a Mateřská škola Zubčice, Zubčice 45, Velešín 382 32

Zřizovatel: Obec Zubčice, Zubčice 2, Velešín

Ředitelka školy: Mgr. Hana Zajíčková

Tel., Mob.: 380 331 527, 606 045 511

E – mail: reditel@zszubcice.cz

IČ: 75 00 14 38

Pověřenec GDPR: RES PLUS s.r.o., Vyšný 259, Český Krumlov

Tel.: 725 929 385, e – mail:  res-ck@seznam.cz, IČ: 25174045

Fyzická osoba vykonávající povinnosti pověřence: JUDr. Vladimír Novotný

Školská rada existuje v ZŠ od roku 2006.

Projekty: Ovoce a Zelenina do škol, Školní mléko

Zubčice č.45